Druhy masáží

Klasická masáž - liečebná

Klasická masáž

Masáž zahrňuje liečebno – reflexné prvky, ktoré sú veľmi účinné pri stuhnutí svalstva, chorobách pohybového aparátu či nadmernom strese a prepracovaní.

Technika prospieva svalovému systému chrbtice, tlmí bolesť, upravuje krvný tlak, činnosť srdca a podporuje látkovú výmenu. Klasická masáž je vhodná nielen pre človeka so zdravotnými ťažkosťami, ale aj pre ľudí, ktorí problémy zatiaľ nepociťujú.

Môže byť totiž veľmi účinná a efektívna prevencia.

Športová masáž - kondičná a relaxačná

Športová masáž

Rozdiel medzi klasickou a športovou masážou spočíva hlavne v intenzite prenosu tlaku, rýchlosti vykonávania jednotlivých hmatov, v ich slede a rytme.

Môže sa vykonávať pred podaním športového výkonu – tu je cieľom dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu, alebo naopak po športovom výkone, kde sa pomocou masáže urýchli odplavovanie kyseliny mliečnej, histamínových látok a urýchli sa tak celková regenerácia svalov.

Klasická masáž celého tela

Masáž celého tela

Masáž tohto typu je zameraná na horné a dolné končatiny, celú chrbticu a šiju. Hmaty a dotyky zamerané na celé telo pomáhajú udržiavať svaly v dobrej kondícii, prispievajú k lepšiemu prekrveniu pokožky a napomáhajú telu účinne sa zbavovať vnútorného napätia.

 

Reflexná masáž - reflexológia chodidiel

Reflexná masáž

Reflexná masáž vychádza z princípu tlaku na reflexné body odpovedajúce príslušnému orgánu v tele.

Napríklad na chodidle sa premieta celé ľudské telo a všetky orgány, ktoré sa v ňom nachádzajú. Stláčaním a trením jednotlivých bodov na chodidle je možné spoľahlivo nájsť problémové miesta, pretože reflexné body pri stlačení reagujú bolestivo a tak odhaľujú postihnuté kosti, kĺby, svaly alebo iné vnútorné orgány.

Špeciálna masáž tváre s reflexno - kozmetickými prvkami

Masáž tváre

Špeciálna masáž tváre má pozitívne účinky na celkový stav pokožky tváre. Pokožka sa stáva pružnejšou, odstraňujú sa odumreté bunky a tiež sa odvádzajú odpadové látky. Pôsobením tlaku na určité body na tvári sa priamo stimulujú určité orgány v tele. Aplikáciou oleja sa pleť vyživuje a masáž má teda výrazný estetický účinok. Preukázateľné sú tiež pozitívne účinky pri pri problémoch s dutinami, bolesťami ďasien a niektorými bolesťami hlavy spôsobené stresom, napätím alebo nervovými poruchami. Masáž je vhodná pre dámy aj pánov, pred masážou sa nesmie používať make-up (tvár musí byť odmaľovaná).

Masáž je možné vykonávať na sucho alebo s použitím avokádového alebo jojobového oleja.

Špeciálna olejová masáž

Olejová masáž

Na rozdiel od tradičnej masáže sa pri špeciálnej olejovej masáži aplikuje hypoalergénny, za studena lisovaný slnečnicový olej. Ten je bohatý na vitamín E, chráni pokožku pred predčasným starnutím, zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu a má taktiež protizápalové účinky. Masáž pomocou tohto malého zázraku je vhodná pri prechladnutí, ľahkých formách chrípky a vyčerpaní.

Vhodná je nie len pre ľudí pracujúcich fyzicky, ale aj pri duševnom vyčerpaní.